İstanbul TUS Kampı Genel Bilgiler

İstanbul TUS Kampımız kış ve yaz dönemi TUS sınavlarından yaklaşık olarak 1 ay önce başlar. TUS’a girecek yüzlerce öğrencinin birleştiği İstanbul Tus Kampı, farklı şehirlerde oturan farklı fakültelerden mezun olan hekimlerin TUS maratonuna en iyi şekilde hazırlanmalarına olanak sağlamaktadır.

İstanbul TUS kampımızda eğitim stratejisi olarak; çoğunlukla ilk etapta klinik dersler, ardından daha çok ezbere dayalı çözülen soruların yer aldığı temel dersler işlenir. Böylelikle sınava birkaç gün kala almış olduğunuz taze bilgiler ve soru çözme teknikleri sayesinde sınava diğer adaylara nazaran bir adım başlamış olursunuz.

Daha önce hiçbir TUS çalışması yapmamış öğrencilerin sadece TUS Kampına katılarak, beklediklerinin üstünde bir puan aldıkları her dönem görülmüştür. Tus Kampımızda eğitmenlerimiz sınavdaki 240 sorunun tamamına yakınını yakalamayı amaçlamaktadırlar. Her sınav sonrasında öğrencilerin hatırladıkları sorular ile tus kampında çözülen sorular ve eğitmenlerin dikkat ettiği noktaların birebir örtüştüğü görülmektedir.

Bu tip başarılar da bizleri her tus kampında heyecanlandırmış ve onurlandırmıştır.